All Posts in Tag

rental

Luksuzen kompleks

Luksuzen kompleks

Луксузен станбен комплекс во скопското село Орман Нов комплекс „Верина“ од станбени згради, со езерца, водопад, базен, парк, пикник простор, детско игралиште, билијард-клуб и фитнес-центар опремен со сауна и турска бања.се наоѓа во непосредна близина на скопската обиколница на атрактивна…

Read more

Luxury House for sale

Luxury House for sale

Се продава куќа од 150 милиони долари! Ви претставуваме една од најскапите вили во светот, која се наоѓа во престижниот Беверли Хилс во Лос Аџелес а неговата цена изнесува скромни 150 милиони долари. На имотот се наоѓаат повеќе помали градби…

Read more

Фасцинантен дизајн и архитектура – Corallo House

<!--:en-->Фасцинантен дизајн и архитектура – Corallo House<!--:-->

  Corallo House е проектирана од Paz Arquitectura и се наоѓа во Гватемала сити, Гватемала. Фактот што не импресионираше е фасцинантниот детал кој ја прави оваа куќа единствена – проектирана е врз парцела на која имало возрасни масивни стебла и кои…

Read more

Прекрасни спални соби

<!--:en-->Прекрасни спални соби<!--:-->

  Потребна ви е инспирација за новата спална соба или преуредување на старата? Погледнете ги овие прекрасни идејни решенија и уредете ја Вашата спална според модерните тенденции во областа на ентериерот и домашното уредување.    Please follow and like us:50

Read more

Погледнете го Бентли апартманот во хотелот Сент Реџис

<!--:en-->Погледнете го Бентли апартманот во хотелот Сент Реџис <!--:-->

  Њујоршкиот хотел Сент Реџис го најави луксузниот апартман опремен во соработка со британскиот производител на автомобили, Бентли. Супер-луксузниот апартман Бентли се наоѓа на 15-от кат од хотелот и се простира на 1.700 квадратни метри. Една огромна спална соба, две…

Read more