Real Estate Skopje, Macedonia

News

Check out market updates

Luxury is about service

Luxury is about service

Great service is one of the hallmarks of luxury, that is why, providing great service is our top priority.

Најубавите острови на Светот

Остров Муша Кеј

Се наоѓа во јужниот дел на Бахамите и е целосно во приватна сопственост, а негов сопственик е познатиот илузионист Дејвид Коперфилд.

Островот располага со 150 декари тропската шума, преубави плажи и кристално чисти води. На овој остров се сместени пет суперлуксозни вили во тропски стил, наменети за не повеќе од 24 гости истовремено, и секоја од нив има посебна плажа.

До островот се доаѓа само со приватен авион, што  го гарантира мирот на гостите.

Остров Некер

Тој е од групата на Вирџинските острови и припаѓа на британскиот бизнисмен Ричард Брандсон.

Тропски шуми и плажи со беспрекорен и фин песок се протегаат на 74 хектари. Шесте уникатни куќи се ресположени по островот и се идеални за оние кои сакаат романтичен одмор. Островот Некер обично можат да го посетат одеднаш максимум 28 лица.

Без разлика дали вашата страст е да уживате во кристалните води или да се релаксирате на осамената плажа, за вас, таму ќе се организира казино, коктел забави, скара на плажа, гала вечери и уште многу други интересни активности.

W Retreat and Spa, Малдивите

Островот е еден приватен тропски рај, кој е одалечен на околу 25 минути од аеродромот Мале.

Двоспратните вили, кои се наоѓаат над водата, даваат можност да уживате максимално во престојот. Покривите обезбедуваат поглед кон небото, а стаклените подови ја откриваат фауната на лагуната.

Има четири нивоа во понудата за сместувања и тоа – Beach Oasis, Ocean Oasis, Seascape Escape и Ocean Heaven.

Остров Барбадос-бисерот на Карибите

Барбадос е островска држава, дел од групата на Малите Антили.

Бујнатао тропска вегетација, финиот коралниот песок и Азурниот Море го прават ова место една од омилените дестинации на најбогатите и најпознатите луѓе – Черчил, Кенеди и Оназис…

Најомилен на туристите секако дека е луксузниот спа и голф центар Sandy Lane.

Oстров Антигва

Антигва е најголемиот остров во државата Антигва и Барбуда, во Карибското Море. Познат е по своите 365 плажи, па така, секој ден од годината, може да бидете на различна плажа. Антигва има прекрасни гребени и остатоци од скршени бродови, кои се испитуваат со нуркање.

Таму е снимена и фотографирана и егзотичната реклама на слаткото искушение “Рафаело”.

Бора Бора

Овој остров, стана синоним на луксуз и егзотика. Бора Бора е и омилено место на штотуко венчаните и романтиците. Белопесочните плажи, кои постепено отстапуваат место на смарагдните води, ја прават Бора-Бора, без сомнение најромантичното рајско катче во светот.

Please follow and like us:
50

Leave a Reply