All Posts in Category

Blog

Luksuzen kompleks

Luksuzen kompleks

Луксузен станбен комплекс во скопското село Орман Нов комплекс „Верина“ од станбени згради, со езерца, водопад, базен, парк, пикник простор, детско игралиште, билијард-клуб и фитнес-центар опремен со сауна и турска бања.се наоѓа во непосредна близина на скопската обиколница на атрактивна…

Read more

Luxury House for sale

Luxury House for sale

Се продава куќа од 150 милиони долари! Ви претставуваме една од најскапите вили во светот, која се наоѓа во престижниот Беверли Хилс во Лос Аџелес а неговата цена изнесува скромни 150 милиони долари. На имотот се наоѓаат повеќе помали градби…

Read more

Фасцинантен дизајн и архитектура – Corallo House

<!--:en-->Фасцинантен дизајн и архитектура – Corallo House<!--:-->

  Corallo House е проектирана од Paz Arquitectura и се наоѓа во Гватемала сити, Гватемала. Фактот што не импресионираше е фасцинантниот детал кој ја прави оваа куќа единствена – проектирана е врз парцела на која имало возрасни масивни стебла и кои…

Read more

Прекрасни спални соби

<!--:en-->Прекрасни спални соби<!--:-->

  Потребна ви е инспирација за новата спална соба или преуредување на старата? Погледнете ги овие прекрасни идејни решенија и уредете ја Вашата спална според модерните тенденции во областа на ентериерот и домашното уредување.    Please follow and like us:50

Read more

Бањата – важен дел од ентериерот

<!--:en-->Бањата – важен дел од ентериерот  <!--:-->

  Бањата – важен дел од ентериерот Бањата е особено важен дел од ентериерот на вашиот дом зошто тоа е местото каде вие се релаксирате. Уредувањето на бањата треба да биде пријатно за око за да може навистина да биде…

Read more

Убав пример за добро уреден современ дом

<!--:en-->Убав пример за добро уреден современ дом  <!--:-->

  Убав пример за добро уреден современ дом Во случајов изборот на дизајнерите се воглавно природни материјали – камен и дрво, без фтуристички елементи и избор на топлите есенски бои.   Please follow and like us:50

Read more

Погледнете го Бентли апартманот во хотелот Сент Реџис

<!--:en-->Погледнете го Бентли апартманот во хотелот Сент Реџис <!--:-->

  Њујоршкиот хотел Сент Реџис го најави луксузниот апартман опремен во соработка со британскиот производител на автомобили, Бентли. Супер-луксузниот апартман Бентли се наоѓа на 15-от кат од хотелот и се простира на 1.700 квадратни метри. Една огромна спална соба, две…

Read more

Luxury is about service

Luxury is about service

Great service is one of the hallmarks of luxury, that is why, providing great service is our top priority. Најубавите острови на Светот Остров Муша Кеј Се наоѓа во јужниот дел на Бахамите и е целосно во приватна сопственост, а…

Read more

Finding the right REALTOR in Skopje

Finding the right REALTOR in Skopje

Finding a home requires time, patience and emotion.  Choosing the right REALTOR is essential to your experience.  Not only do you need a Representative that is highly skilled, knowledgeable of the Market and capable, it is critical for you to feel comfortable. …

Read more